Avtor: Mike Robinson
Datum Ustvarjanja: 13 September 2021
Datum Posodobitve: 21 Junij 2024
Anonim
Ta tekač se je po prvem maratonu *kdaj *kvalificiral za olimpijske igre * - Lifestyle.

Vsebina

Molly Seidel, barista in varuška iz Bostona, je v soboto na olimpijskih preizkušnjah 2020 tekla svoj prvi maraton v Atlanti. Zdaj je ena od treh tekačic, ki bodo zastopale ameriško žensko maratonsko ekipo na olimpijskih igrah v Tokiu 2020.

25-letni športnik je dirko na 26,2 milje končal v neverjetnih 2 urah 27 minutah in 31 sekundah in tekel z impresivno hitrostjo 5: 38 minut. Njen končni čas jo je uvrstil na drugo mesto za Aliphine Tuliamuk, le za sedem sekund. Na tretje mesto se je uvrstila tekačica Sally Kipyego. Vse tri ženske bodo skupaj zastopale ZDA na olimpijskih igrah 2020.

V intervjuju z New York Times, Seidel je priznala, da od dirke ni imela velikih pričakovanj.

"Nisem imela pojma, kako bo to," je povedala NYT. "Nisem ga želel preveč prodajati in preveč pritiskati, saj sem vedel, kako konkurenčno bo igrišče. Toda v pogovoru s trenerjem se nisem hotel oglasiti samo zato, ker je bil moj prvi. " (Povezano: Zakaj je ta elitni tekač v redu, ker nikoli ne pride na olimpijske igre)

Čeprav je sobota zaznamovala njen prvi maraton, je bila Seidel večino svojega življenja tekmovalna tekačica. Ne samo, da je zmagala na prvenstvu Foot Locker Cross Country, ampak ima tudi tri naslove NCAA, pri čemer si je prislužila prvaka na 3.000, 5.0000 in 10.000 metrov.

Po tem, ko je leta 2016 diplomiral iz Notre Dame, je Seidel dobil več sponzorskih pogodb. Na koncu pa je zavrnila vsako priložnost, da bi se osredotočila na premagovanje motnje hranjenja, pa tudi na boj z depresijo in obsesivno-kompulzivno motnjo (OCD), je povedal Seidel. Tekačev svet. (Povezano: Kako mi je tek pomagal premagati mojo motnjo hranjenja)

"Vaše dolgoročno zdravje je pomembnejše," je povedala za publikacijo. "Za ljudi, ki so sredi tega, je to najslabše. To bo trajalo veliko časa. Verjetno se bom [s temi vprašanji duševnega zdravja] ukvarjal do konca svojega življenja. Morate ravnajte z njo s težo, ki jo zahteva. "

Tudi Seidel je imela poškodbe s poškodbami. Kot je povedala Seidel, je zaradi njene motnje hranjenja razvila osteopenijo Svet tekačev. Stanje, ki je predhodnik osteoporoze, se razvije kot posledica manjše gostote kosti kot pri povprečni osebi, zaradi česar ste bolj dovzetni za zlome in druge poškodbe kosti. (Povezano: Kako sem se naučil ceniti svoje telo po neštetih tekaških poškodbah)

Leta 2018 je bila Seidelova tekaška kariera spet obrobljena: utrpela je poškodbo kolka, ki je zahtevala operacijo, po navedbah pa je zaradi tega postopka imela "preostalo boleče bolečino". Svet tekačev.

Kljub temu se Seidel ni hotel odreči svojim tekaškim sanjam in se po okrevanju po vseh neuspehih ponovno poda v svet tekmovalnega teka. Po nekaj močnih polmaratonskih nastopih na poti v Atlanto se je Seidel končno uvrstil na olimpijske preizkušnje na polmaratonu Rock 'n' Roll v San Antoniu v Teksasu decembra 2019. (Povezano: Kako Nike prinaša trajnost do leta 2020) Olimpijske igre v Tokiu)

V Tokiu se dogaja TBD. Seidel za zdaj drži sobotno zmago pri srcu.

"Ne morem z besedami opisati sreče, hvaležnosti in čistega šoka, ki ga trenutno čutim," je po dirki zapisala na Instagramu. "Hvala vsem, ki ste včeraj navijali. Neverjetno je bilo preteči 26,2 milje in se ne udariti v tiho točko po celotni progi. Te dirke ne bom pozabil, dokler bom živ."

Pregled za

Oglas

Sveže Objave

Vse o moškem spolnem nagonu

Zaznavanje moškega polnega nagonaObtaja veliko tereotipov, ki moške prikazujejo kot troje, obedene ekom. V knjigah, televizijkih oddajah in filmih e pogoto pojavljajo liki in zapleti, ki domnevajo, d...