Anonim
How Fast Is 2 Hour Marathon Pace?
Video.: How Fast Is 2 Hour Marathon Pace?

Vsebina

Tekačica Molly Seidel se je med tekom na svojem prvem maratonu pred kratkim uvrstila na olimpijske igre 2020 v Tokiu kdajkoli! Maratonsko razdaljo je na olimpijskih preizkušnjah v Atlanti končala v 2 urah 27 minutah in 31 sekundah, kar pomeni, da je povprečno merila 5: 38-minutni tempo. Označite kolektivni padec čeljusti. (Več o tem: Ta tekačica se je kvalificirala za olimpijske igre, potem ko je opravila svoj prvi maraton *Ever*)

Očitno je Seidelov čas precej netipičen za maratonsko devico. Da bi si zagotovil mesto na olimpijskih igrah, je moral Seidel (ki je profesionalni tekač) končati precej pod povprečnim časom za celoten maraton. Na olimpijske preizkušnje za maraton se je kvalificirala s prejšnjim pol maratonski čas 1:10:27, nato pa si je prislužil eno od treh mest na olimpijskih igrah, tako da je končal na drugem mestu v preizkušnjah. Ja, nekdo je celo vodil tečaj hitreje še vedno.

Če se to sliši noro hitro, je.

Po podatkih, zbranih pri RunRepeat in World Athletics (prej Mednarodno združenje atletskih zvez), povprečna rekreativna maratonka konča v skoraj dvakratnem času, kot si ga je vzela Seidel na preizkušnjah. Za svoje prvo poročilo o tekaških podatkih, Stanje teka 2019, je RunRepeat pobral med več kot 107 milijoni rezultatov dirk po vsem svetu med letoma 1986 in 2018. Vključeval je le rekreativne tekače, pri čemer so izpustili vse rezultate elitnih športnikov, da bi se izognili zvijanju številk. . Rezultati? Povprečni čas maratona po vsem svetu leta 2018 je bil 4:32:29. Če to še bolj razčlenim, je bil leta 2018 povprečni čas maratona moških 4:52:18, povprečni maratonski čas žensk pa 4:48:45.

Nekako kljub tem osupljivim številkam, glede na poročilo, tekači pravzaprav nikoli niso bili počasneje. Črtni graf prikazuje, da se povprečni čas maratona povečuje od leta 1986, ko je bil 3:52:35. (Povezano: Kaj sem se naučil, ko sem kot ženska tekel na dirkah v 10 različnih državah)

Če vas zanima bolj mikro pogled na to, kako hitro večina ljudi teče, je poročilo primerjalo tudi povprečni tempo ali koliko časa traja, da teče določeno miljo. Povprečna hitrost moških za celoten maraton je bila 6:43 na kilometer (približno 10:48 na miljo), povprečna hitrost žensk pa 7:26 (11:57 na miljo). Hitro!

Za primerjavo, glede na Stravino leto 2018 Year In Sport je bil povprečni kilometrski tempo tekačev, ki so uporabljali njeno aplikacijo v letu 2018, 9:48, s povprečjem 10:40 za ženske in 9:15 za moške. Te ugotovitve upoštevajo teke vseh časov, ki so jih naložili začetniki v napredne tekače.

RunRepeatovo stanje teka, ki je vključevalo tudi statistiko 5K, 10Ks in polmaratonov, ponuja nekaj zanimivih vpogledov, ki presegajo povprečne končne čase. Leta 2018 je bilo prvič v zgodovini več tekačic kot tekačev – natančneje 50,24 odstotka tekačev. (Povezano: 12-tedenski urnik maratonskih treningov za srednje tekače)

Še ena zanimivost: Razlogi ljudi, da se prijavijo na dirke, se lahko spreminjajo. Vodilni raziskovalec Jens Jakob Andersen je v objavi, v kateri povzema ugotovitve, opozoril, da so časi zaključkov vse počasnejši, število ljudi, ki potujejo, da bi prišli na dirke, se je povečalo, manj ljudi pa teče na dirkah na pomembne rojstne dneve. Skupaj bi ti dejavniki lahko predlagali prehod iz tekmovanja/dosežka v tek po izkušnje, je zapisal Andersen. (Povezano: Končno sem prenehal loviti PR -ove in medalje - in se naučil znova ljubiti tek)

Tek na maratonu (za vraga, samo trening za enega!) je impresiven, ne glede na to, kako merite povprečen čas maratona. Povprečen maratonec bi morda končal ob 4:32:29, vendar povprečen človek sploh ne bi niti sanjal, da bi premagal 26,2 milje - ne pozabite, da se boste naslednjič, ko se boste počutili razočarane nad številkami na svoji pametni uri, počutili razočarane.

Pregled za

Oglas

Sveži Članki

7 subtilnih znakov, da je vaš odziv pri travmi ljudem prijeten

te že lišali za boj ali beg, a te že lišali za "fajn"?Pred kratkim em pial o četrti vrti odziva na travmo - ne boj, beg ali celo zamrznitev, ampak favna.Izraz je prvi izumil terapevt in prež...
Kako zdraviti skodle na lasišču

hingle (herpe zoter) je okužba, ki jo povzroči iti viru kot piščanec. Približno 33 odtotkov prebivaltva e bo kodle razvilo nekje v življenju. Po podatkih klinike Mayo je okužba najpogotejša pri ljudeh...