Datum Posodobitve: 14 Maj 2024
Anonim
Simone Biles odhaja iz Ria kot največja telovadka vseh časov - Lifestyle.

Vsebina

Simone Biles bo kot kraljica gimnastike zapustila igre v Riu. Sinoči se je 19-letnik znova vpisal v zgodovino, potem ko je osvojil zlato v finalu vadbe na parketu in tako postal prva ameriška telovadka, ki je kdaj osvojila štiri zlate olimpijske medalje. Je tudi prva ženska v generaciji, ki je tolikokrat osvojila zlato, vse od romunskega Exaterina Szabo leta 1984.

"To je bila dolga pot," je Biles povedal za CBS v intervjuju. "Užival sem v vsakem posameznem trenutku. Vem, da je naša ekipa. Velikokrat smo tekmovali zelo dolgo. Postalo je utrujajoče. Vendar smo želeli le dobro zaključiti."

Kljub rahlemu nihanju sredi rutine z brazilsko tematiko je Biles zbrala visoko oceno 15,966. Njena soigralka Aly Raisman je osvojila srebro s 15.500, kar ji je prineslo tretjo medaljo v Riu in šesto olimpijsko medaljo v skupnem seštevku. Obe ženski sta skupaj zbrali devet medalj, kar je največkrat ekipa ZDA na olimpijskih igrah.

Po tem, ko je trikrat osvojil svetovno prvenstvo-kar je mimogrede še nihče doslej-je bilo predvideno, da bo Biles v Riu osvojil pet zlatih medalj. Na žalost se je med finalom z držalom močno nihala, zaradi česar je ta podvig onemogočen. Da bi preprečila, da bi padla, je roke položila na žarek, zaradi česar so sodniki pripluli 0,8 točke iz svoje rutine. Odbitek je bil skoraj toliko kot padec, a že takrat ji je uspelo osvojiti bron. Tako je neverjetna.

Kljub razočaranju je Biles jasno povedala, da se zaradi medalje ne razburja, ampak se je samo razburjala glede svojega nastopa kot celote, kar je povsem razumljivo. (Preberite: olimpijka Simone Biles na najboljši način brani bronasto medaljo)

Njen vpliv v gimnastiki je bil nedvomno močan, zato si je težko predstavljati šport brez nje. Kdo ve ... če bi imeli srečo, bi jo lahko spet videli v Tokiu.